receive
30 بهمن 1401 - 17:33

۶۹۹ نفر از زندانیان استان بوشهر مشمول عفو رهبری شدند

بوشهر- رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: به دنبال عفو بزرگ مقام معظم رهبری، ۳۹۹ نفر از زندانیان استان بوشهر مشمول آزادی مطلق و ۳۰۰ نفر نیز مشمول کاهش مدت حبس و یا تخفیف مجازات شده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی مهرانگیز ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از پیشنهاد رئیس قوه قضائیه و موافقت رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفیف مجازات، تمام واحدهای قضائی استان بوشهر بررسی پرونده زندانیان مشمول عفو و تخفیف و تقلیل مجازات را آغاز کردند.

وی افزود: در تمامی حوزه‌های قضائی و زندان‌های استان به‌صورت شبانه‌روزی اجرایی شدن این مهم در دستور کار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون این نخستین بار است که با دستور مقام معظم رهبری متهمان مشمول عفو و یا تخفیف و یا تقلیل مجازات قبل از صدور حکم می‌شوند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه ۶۹۹ زندانی در این استان مشمول این بخشش شده‌اند، بیان کرد: تاکنون ۳۹۹ نفر مشمول این عفو و آزادی مطلق در استان بوشهر شدند و به آغوش خانواده بازگشتند.

مهرانگیز اضافه کرد: در این راستا ۳۰۰ نفر از زندانیان هم مشمول تقلیل یا تخفیف مجازات شدند.

وی یادآور شد: متهمین در هر مرحله‌ای مربوط به اغتشاشات بودند با قبول مقام معظم رهبری اگر مرتکب قتل، ضرب و جرح یا تخریب عمدی نشده بودند همه آنان مورد عفو قرار گرفتند و با دستور و لطف پدرانه مقام معظم رهبری برای متهمین دیگر سابقه کیفری نیز محسوب نمی‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1044839